Festiwal Ulica Smaków

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 14:32, 15 lut 2019 autorstwa Sylwia Wesołowska (dyskusja | edycje) (→‎Przebieg i historia)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków- odbywająca się od 2006 r w Koszalinie impreza kulturalna, polegająca na prezentowaniu przez koszalińskie restauracje dań, połączona z konkursem kulinarnym oraz imprezami towarzyszącymi. Zostaje zaproszony gość specjalny, który prowadzi warsztaty kulinarne dla widzów, oraz degustację przygotowanych potraw. Podczas festiwalu występują także zespoły muzyczne.

Koszaliński Festiwal Kulinarny na Ulicy Smaków. Koszalin, plac przed Amfiteatrem 2012r.

Przebieg i historia

Od 2006 roku w Koszalinie odbywa się w lipcu Festiwal Kulinarny Ulica Smaków, mający na celu aktywizację środowiska koszalińskich restauratorów i ich promocję. Imprezę organizuje Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Impreza odbywa się najczęściej na ul. Kaszubskiej, lub przed koszalińskim ratuszem, czy amfiteatrem.

Podczas Festiwalu na swoich stoiskach restauracje przygotowują specjały, którymi częstują odwiedzających. Przeprowadzany jest konkurs na najsmaczniejsze i najładniej podane danie, z uwzględnieniem wskazanego przez organizatorów składnika (w 2012 był to np miód). Są także pokazy tematyczne np kuchni greckiej.[1] Jury konkursowe ocenia jakość wykonania potraw, zapraszani są także goście specjalni, kucharze np. Karol Okrasa, Maciej Kuroń,Bożena Dykiel.

Przypisy

Bibliografia

  • Agnieszka Gontar Festiwal Kulinarny Ulica Smaków ucieka z ulicy w: tygodnik Teraz Koszalin 5 lipiec nr 27/2012Logo pomeranica.jpg
Autor opracowania: Tomasz Wojciechowski