PI Performance Intermedia Festival

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Wersja z dnia 11:52, 30 maj 2012 autorstwa Busol (dyskusja | edycje) (zamienił w treści „Kategoria:Etap I - Marka” na „Kategoria:Etap I 09 Marka Szczecina”)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Performance Intermedia Festival - to coroczny festiwal organizowany przez stowarzyszenie OFFicyna, w którym uczestniczą artyści z całej Europy. Jedyny w regionie tak duży przegląd sztuk performatywnych, w ramach którego odbywają się akcje edukacyjne, dyskusje, pokazy i wystawy.

Początkowo festiwal skupiał się na sztuce żywej i performance, od kilku lat oparty jest na trzech filarach: analogowy performance, intermedia (multimedialne sztuki performatywne, live multimedia, obiekty intermedialne, sztuka idei) oraz intermedialne i performatywne interwencje w przestrzeni publicznej. Jego ważną część stanowi program warsztatowy, promocja młodych twórców i dyskusje. Prace prezentowane w ramach Performance Intermedia Festival nie mają określonej tematyki, jednak szczególnie cenne dla organizatorów są tematy poruszające kwestie społeczne, historyczne i tożsamościowe.

Zobacz takżeIES64.png
Autor opracowania: Kinga Konieczny