Studio odkrywców: Różnice pomiędzy wersjami

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 
Linia 1: Linia 1:
'''Studio odkrywców''' '''(1975)''' - cykliczny program dla młodzieży realizowany przez ośrodki telewizyjne w kraju.
+
'''Studio odkrywców''' '''(1975)''' cykliczny program dla młodzieży realizowany przez ośrodki telewizyjne w kraju
  
  
 
== Studio odkrywców - wydanie szczecińskie ==
 
== Studio odkrywców - wydanie szczecińskie ==
Gośćmi programu byli żeglarze, m.in. załoga jachtu [[„Zew Morza|„Zew Morza”]] i jej kapitan, [[Zdzisław Michalski (żeglarz)|Zdzisław Michalski]], którzy powrócili z trzynastomiesięcznego rejsu dookoła świata, a także kpt. Stanisław Cisek z Wrocławia, który na małym jachcie „Narcyz” przepłynął Atlantyk, oraz kpt. Wojciech Jacobson, który odbył część rejsu dookoła świata (przez Atlantyk) na jachcie „Maria” kpt. [[Ludomir Mączka|Ludomira Mączki]]. W czasie spotkania żeglarze dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami z rejsów. W programie wykorzystano fragmenty filmu z rejsu „Zewu Morza”, przezrocza oraz liczne trofea przywiezione z podróży.
+
Gośćmi programu byli żeglarze, m.in. załoga jachtu [[Zew Morza|„Zew Morza”]] i jej kapitan, [[Zdzisław Michalski (żeglarz)|Zdzisław Michalski]], którzy powrócili z trzynastomiesięcznego rejsu dookoła świata, a także kpt. Stanisław Cisek z Wrocławia, który na małym jachcie „Narcyz” przepłynął Atlantyk, oraz kpt. Wojciech Jacobson, który odbył część rejsu dookoła świata (przez Atlantyk) na jachcie „Maria” kpt. [[Ludomir Mączka|Ludomira Mączki]]. W czasie spotkania żeglarze dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami z rejsów. W programie wykorzystano fragmenty filmu z rejsu [[Zew Morza|„Zewu Morza”]], przezrocza oraz liczne trofea przywiezione z podróży.
 
<br/><br/>
 
<br/><br/>
  
Linia 13: Linia 13:
  
 
== Źródła ==
 
== Źródła ==
* Dokumenty i materiały archiwalne ze zbiorów A. Androchowicza  
+
* Materiały ze zbiorów [[User:Andriusza|Andrzeja Androchowicza]]
 +
 
 
{{Autor|[[User:Andriusza|Andrzej Androchowicz]]}}
 
{{Autor|[[User:Andriusza|Andrzej Androchowicz]]}}
[[Kategoria:Programy telewizyjne]] [[Kategoria:Programy młodzieżowe]]
+
[[Kategoria:Programy telewizyjne]]  
<br/><br/>
+
[[Kategoria:Programy młodzieżowe]]

Aktualna wersja na dzień 14:04, 24 sty 2020

Studio odkrywców (1975) – cykliczny program dla młodzieży realizowany przez ośrodki telewizyjne w kraju


Studio odkrywców - wydanie szczecińskie

Gośćmi programu byli żeglarze, m.in. załoga jachtu „Zew Morza” i jej kapitan, Zdzisław Michalski, którzy powrócili z trzynastomiesięcznego rejsu dookoła świata, a także kpt. Stanisław Cisek z Wrocławia, który na małym jachcie „Narcyz” przepłynął Atlantyk, oraz kpt. Wojciech Jacobson, który odbył część rejsu dookoła świata (przez Atlantyk) na jachcie „Maria” kpt. Ludomira Mączki. W czasie spotkania żeglarze dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami z rejsów. W programie wykorzystano fragmenty filmu z rejsu „Zewu Morza”, przezrocza oraz liczne trofea przywiezione z podróży.

Informacje o programieŹródłaIES64.png
Autor opracowania: Andrzej Androchowicz