Użytkownik:Sidvicious

Z Encyklopedia Pomorza Zachodniego - pomeranica.pl
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Maciej Burdzy (ur. 1973)

Szczecinianin. Autor haseł do Encyklopedii Pomorza Zachodniego pomeranica.pl.

Jeden z nielicznych dziś zdunów, zakochany w kaflach, piecach i kominkach. Autor jedynego polskiego portalu dotyczącego zduństwa http://zdunskieopowiesci.pl/. Serwis internetowy przedstawia historię zduństwa na terenie Szczecina i Pomorza oraz ciekawostki w postaci ilustracji, fotografii, wywiadów, literatury i wspomnień. Autor dokonał pełnej kwerendy materiałów archiwalnych i zarejestrował znaczną większość zduńskich obiektów na terenie Pomorza. Współpracownik ogólnopolskich kwartalników "Kominek" i "Świat kominków".

Jest miłośnikiem budownictwa rezydencjonalnego w zakresie zamków, pałaców i dworów na terenie Pomorza i Nowej Marchii. W 2012 roku wydał publikację „Zamki, pałace i dwory ziemi szczecińskiej. Powiat policki”. Publikował swoje artykuły na łamach m.in. „Dziennika Stargardzkiego”, „Przedsiębiorcy Zachodniopomorskiego” oraz periodyku „Szczeciner”. Współpracuje z popularnym portalem www.wszczecinie.pl w zakresie tworzenia kilkuminutowych filmów propagujących historię Pomorza. Organizuje wycieczki po dawnych rezydencjach.

Jest członkiem Fundacji Ochrony Zabytków "Monumenta Pomeraniae" (http://fundacja-monumenta.org/) oraz stowarzyszenia "Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie".

Kontakt : maciekburdzy@gmail.com

Maciej Burdzy

Hasła